Písky času

 
  • 1 z 2
 

OBRAZ POMÁHÁ ODHALIT A ROZVÍJET SCHOPNOSTI

 

9 000 Kč    
Kód produktu 78
Kategorie Kolekce Aktivita a energie
 

O OBRAZU

Na tomto obrazu autor vytváří naprosto jedinečnou kombinaci čar a barev. V celém prostoru plátna dominuje pískově žlutá barva s krátkými záblesky jasně modré, fialové a zelené barvy. Jako bychom se dívali na mapu lidských životů, mihnuvších se zářivou skvrnou v řadě událostí.

Stephen Hawking už před dávnou dobou definoval, že vesmír je řada náhod a zákonitostí, protikladů a shod, jeho struktura představuje nejmenší částice v „matici“ času. Jeho filosofie se odráží v plátně Sergeje Lazareva, který ztvárnil své „vnímání“ ohromného vesmíru a místo v něm člověka, který je jen malým zrnkem písku v nekonečném prostoru kosmu. Tento obraz nemá v úmyslu zdůraznit bezvýznamnost člověka, ale sdělit, že je součástí živé hmoty, a jeho životní cyklus, který je v kontextu nekonečna času zanedbatelný, je jako jasný záblesk emocí, z nichž je tkáno předivo života.

Filozofické pozadí tohoto plátna může každý posoudit a vyhodnotit samostatně, v tom je jeho přitažlivá síla – síla tajného poznání, o které usilujeme.

(také kolekce Zvýšení lásky v duši)